Kunst- og uttrykksterapeuter i Norge

Her finner du kunst- og uttrykksterapeuter som er medlemmer av og godkjent av NFKUT. Finn din terapeut i følgende fylker: INNLANDET – OSLO – TRØNDELAG – VIKEN – VESTFOLD OG TELEMARK – VESTLAND

Våre terapeutene som er registrert i Registeret for utøvere av alternativ behandling.

Terapeuter med forsikring i NFP

INNLANDET:

Karianne Brandsnes
Psykiatrisk poliklinikk, Lillehammer
kariannebrandsnes@hotmail.com

906 73 867

Marianne Hinsch

mariannehinsch@gmail.com

Tove Kolstrøm
DPS Gjøvik avd. Poliklinikk Valdres
f-kolst@online.no

975 88 132
tove.kolstrom@sykehusinnlandet.no
61 11 74 50

OSLO:

Gry Wille
www.villenoemer.no
Kunst- og uttrykkspsykoterapeut
Bygdøy Alle 21,
gry.wille@villenoemer.no
906 12 771


Hildi Bragason

www.kunstsomhelbredelse.no
Master i psykologi / kunst- og uttrykksterapeut
Gruppeterapeut / psykoterapeut
hildi@kunstsomhelbredelse.no

413 94 122

Inger Pande Braathen

Ingerpande_b@hotmail.com



Marielle Weddegjerde
www.ba21-kunstterapi.com
Kunst- og uttrykkspsykoterapeut
Bygdøy Allé 21
marielle@ba21-kunstterapi.com
977 99 824

Melinda Ashley Meyer DeMott
www.nikut.no

meli-m@online.no


Sirin Eide
www.sirineide.no

Majorstua terapifellesskap

Industrigt. 46c, Oslo
mail@sirineide.no

924 41 441

Astri Dahl Henriksen
astrihenriksen@hotmail.com

906 07 145


Tone Ingulstad

www.spiroslo.no

tomaing@online.no
470 26 893

Katrine Lie-Jensen
www.senterformestring.no
Senter for mestring
Underhaugsveien 9B, Oslo
www.terapiverkstedet.no

katrine.lie.jensen@gmail.com
942 68 416

Ellen Moursund

Kunst- og uttrykkspsykoterapeut
Kunst- og uttrykkspedagog
Terapi og vitalitetsprosjekter
ellen.moursund@gmail.com

992 74 719


Lilly Raknes

www.lilly-raknes.com
Reg. kunst- og uttrykksterapeut / kreativ psykoterapeut
Privatpraksis: Individual- og gruppeterapi
Gøteborggt. 31B
lilly@lillyputt.no

916 18 496

Jakob Schaible
Vingolfveien 25, Oslo
jacky_messer@yahoo.de

457 85 278

Irene Schmeling Sandved
www.bymisjon.no/Virksomheter/Ullern-Frivilligsentral

Ullern Frivilligsentral
Hoffsveien 25, Oslo
irene_sandved@hotmail.com

905 71 447


Christian V. Scheel

www.terapiforlivet.no

Majorstua terapifellesskap
Industrigt. 46c, Oslo
cscheel@hotmail.com

980 56 061

Miriam Segal
www.relationrevolution.com
Psykoterapeut og mindfulness coach
Timer på norsk og engelsk
Postboks 3311 Sørenga, 0140 Oslo
info@relationrevolution.com

918 15 516

Jørgen Christian Thorkildsen
www.integrerttraumeterapi.no

Professor Dahls gate 50, Oslo
jorgen.thorkildsen@arkadia.no
924 05 122

Merete Vibhi Tveita
Expressive Arts & Biodanza/@soulart
Inviterer til Kreative samtaler og bevegelser
Individuell og gruppe veiledning
Sivilingeniør, lektor, expressive arts terapeut/-coach/-pedagog
Jordalgata 6, Oslo
merete.tveita@me.com
916 44 225

Annette Juell Ødegaard
Klinisk sosionom / kunst- og uttrykksterapeut
Gruppeterapeut / psykoterapeut
NFP/ECP
Lærer/veileder NIKUT
Faglitterær forfatter NFF
annette.jo.46@gmail.com

917 48 900

Hilde Margrethe Øyjord
Kilderommet
Løvsetfaret 35, Oslo
hildemaoyjord@hotmail.com
900 33 027

VIKEN:

Julie Erlandsen
julie@kondelureskogen.no

Heidi Hansen
heidi.expressiveart@gmail.com


Lena Kalland
Vestre Viken, Bærum
lena.m.kalland@gmail.com
924 81 807

Siv Lotherington
Siv.Lotherington@gmail.com


Liv Berit Nyblin Løken
nyblid60@gmail.com

Jorunn Fencl Pedersen
jorunn@kombinasjoner.no

Kaline Simensen
www.kaline-simensen.webnode.com
Furukollen helsehus
Otto Sverdrups vei 9, Sandvika
kaline.simensen@gmail.com
402 44 354

Bjørn Helge Skjelstad
Helge.Bjorn.Skjelstad@Nesodden.Kommune.no


Ragnhild Nygård Søby
Eikveien 4, 1816 Skiptvet
ragnhild.soby@gmail.com
99 01 41 31

VESTFOLD OG TELEMARK:

Helle Borchgrevink
www.tms.no
www.terapiverkstedet.no
Kunst- og uttrykkspsykoterapeut
Terapi og utviklingsprosjekter
helle@terapiverkstedet.no

922 19 910

Åslaug Stugu Brittaine
Steinerskolen i Arendal og selvstendig i Kragerø
asbrittaine@gmail.com
922 43 141


Renate Gulbrandsen
www.gudinnekraft.no
Medissage Senter, Tønsberg + reiser rundt og holder kurs
renate@gudinnekraft.no
911 19 663

Elin-Synnøve Haukenæs
Sykehuset i Telemark
Egen praksis: Suttervikvegen 187, Skien
elinshauk@gmail.com
952 03 275


Malin Wästlund

malin.wastlund@nenett.no

VESTLAND:

Mette Gade Glesner Andreassen
Glesner Kunst- og uttrykksterapi
Askøy (utenfor Bergen)
Workshops (for ledere og andre),
Team Builing, fordrag gruppe- og individuell terapi
mcgga69@gmail.com
473 36 405


Edyta Barbara Gudbrandsen

Expressive Therapy Senter for Mental Helse & Kreativ Utvikling
Lille Fauskanger, Kjerrgarden
edyta@expressivetherapy.no
452 91073


Alexandra Koren
Løvåsveien 40, Fyllingsdalen
alexkoren.arts@gmail.com
930 84 053


Terapeuter med andre forsikringsordninger

TRØNDELAG:

Gali Salpeter
www.storyandtherapy.com
galisal@gmail.com
storyandtherapy@gmail.com
476 57 946
«Story and Therapy – Salg av terapeutiske kort og bøker»
Trondheim

VIKEN:

Gitte Iben Kruse
gittekruse@yahoo.no

951 62 822
Expressive Arts Therapy Gitte Kruse

VESTFOLD OG TELEMARK:

Birgit Bø Trosterud
birgit.vitalitetsverksted@gmail.com

952 13 958
Familievernkontoret i Vestfold, Bufetat



STUDENTMEDLEMMER:

Marijana Jovanovic
mmajana@gmail.com

902 82 338

Liv Yvonne Heyerdahl
liv.yvonne.heyerdahl@gmail.com
905 08 691

STØTTEMEDLEMMER:

Anne Berglund
annbergl@online.no

Anette Ellegård
anetteellegard@gmail.com
410 20 911


Jori Hovdenakk
22 38 17 38


Torill Kluck

tkluck@me.com

924 52 557
DPS Thorsberg døgnseksjon
Drammen Sykehus, Helse Sørøst HF


Torild Meen

torildmeen@gmail.com
482 45 757


Roseanna Lucy Næshagen
roseannana@gmail.com
481 99 609

Bettina Solveig Schroeteler
bettina-s@hotmail.com
481 88 522


Bjørg Standerholen

bjorgstanderholen@hotmail.com


Randi B. Aarø
ra-aar@online.no
Vestre Viken, Døgnseksjonen
Dr. Høsts vei, Bærum